WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

W czasie swojej działalności Fundacja Pro Cultura wypracowała sobie międzynarodową renomę i nawiązała szeroką współpracę z najlepszymi ekspertami na świecie.

Współpracujemy z międzynarodowymi sieciami kulturalnymi CIRCLE, EFAH, ENCATC oraz z zagranicznymi organizacjami, instytucjami i fundacjami: Europejskim Instytutem Badań nad Kulturą (EricArts) z siedzibą w Bonn, Kulturkontakt (Austria), Budapest Observatory, Observatorio Interarts (Hiszpania), Finnish Foundation for Cultural Research, Euclid (Wielka Brytania), Intelligence on Culture (Wielka Brytania), Association of Cultural Economics (Włochy), Cultural Policy Institute (Rosja).

Uczestniczyliśmy w wielu międzynarodowych projektach, byliśmy prelegentami na prestiżowych konferencjach, przygotowywaliśmy także raporty i ekspertyzy.  

Jesteśmy szczególnie dumni z naszego udziału międzynarodowym projekcie badawczym, współfinansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu „Preparatory actions for cooperation on cultural matters”. Liderem projektu „Miasta metropolitarne w Europie. Miejskie życie kulturalne i współpraca kulturalna miast na rzecz różnorodności kulturowej w Europie”, była międzynarodowa sieć CIRCLE – a Fundacja Pro Cultura została do niego zaproszona w charakterze głównego partnera. Nasz projekt został wybrany przez Komisję Europejską jako jeden z najcenniejszych przykładów praktyk w dziedzinie dialogu międzykulturowego.