Partnerski Projekt KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania złożony!

16 stycznia złożyliśmy wnioski w konkursie na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Projekt KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania jest owocem partnerstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz Fundacji Pro Cultura.
Przygotowaliśmy 5 wniosków na wszystkie 5 kwalifikowanych NUTS3 w Wielkopolsce. Jeżeli uda Nam się wygrać wszystkie projekty - szkoleniami obejmiemy 1143 nauczycieli, 16002 dzieci w 202 szkołach i wyposażymy je w tablety z zestawem gier edukacyjnych do nauki programowania oraz zestawy robotów.
A przede wszystkim mamy nadzieje że uda nam się wyposażyć ich w kompetencje, które będą miały pozytywny wpływ na całe ich życie.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasz Projekt kierowany do nauczycieli oraz uczniów klas 1-3 z zakresu programowania i kompetencji cyfrowych, był jak najbardziej kompleksowy. Wszyscy jesteśmy bowiem zgodni, że nauka programowania powinna być traktowana, obok czytania, pisania i rachowania, jako czwarta kompetencja współczesnego człowieka.
Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy zostanie oceniony pozytywnie. Prosimy o trzymanie kciuków.
Więcej informacji o naborze wniosków w konkursie na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020: https://cppc.gov.pl/…/po-polska-cy…/nabor-wnioskow-popc-3-2/